Sarajevo nakon 20 minuta vodi rezultatom 1:0 protiv Radnika u okviru 16. kola Premijer lige na natopljenom terenu “Gradskog stadiona” u Bijeljini.

U toku je utakmica između Radnika i Sarajeva u Bijeljini, a u prvih 20 minuta viđeno je par situacija zbog kojih je upitna regularnost odigravanja utakmice u ovakvim uslovima.

Na isteku desetog minuta fudbaler Radnika Jovan Blagojević izgubio je duel uz aut liniju, a potom “zaplivao” u velikoj lokvi vode. Vezni igrač ustao je cijeli pokvašen nakon pada.

Blagojević, (FOTO) Prvih pola sata u Bijeljini: Blagojević zaplivao pored terena, Hodžić sigurno hvatanje skrenuo u mrežu
printscreen
printscreen

Gosti iz Sarajeva poveli su u 17. minuti utakmice. Andrej Đokanović povukao je loptu po sredini terena, a kada je zbog lošeg terena već gubio kontrolu nad njom odlučio se za udarac lijevom nogom. Samed Hodžić mirno je čekao na liniji taj ne baš previše opasan udarac, ali je lopta skliznula od teren, te na kraju prevarila golmana Radnika, odbila se od njegovu ruku i završila u mreži.

printscreen

Ukoliko Sarajevo pobijedi na ovoj utakmici preskočiće na tabeli trećeplasirani Borac koji večeras gostuje u Mostaru, dok će Radnik u slučaju poraza ostati na posljednjem mjestu.