U današnjoj prijateljskoj utakmici Francuska je rezultatom 3:0 pobijedila Bugarsku.

U posljednjoj provjeri pred Evropsko prvenstvo Francuzi su danas odmjerili snage s Bugarima. Odličnu priliku već u 11. minuti imao je Karim Benzema, ali je njegov udarac glavom iz dobre pozicije završio pored gola. Francuzi su nastavili s ofanzivom, te su u 27. minuti zaprijetili i preko Kilijana Mbapea čiji udarac vrhovima prstiju odbija Danijel Naumov. Bila je to samo najava onoga što je uslijedilo dvije minute poslije kada je Antoan Grizman prvi stigao do odbijene lopte u šesnaesterecu i glavom je poslao u mrežu.

Pet minuta prije odmora Grizman je propustio priliku da postigne svoj drugi pogodak na utakmici, a dvije minute prije desila se situacija koja je Francuzima zadala mnogo glavobolja. Nakon duela s protivničkim igračem Benzema je ostao ležati na travi, a ubrzo je uz bolnu grimasu napustio teren, te je i dalje nepoznato da li će moći igrati na Evropskom prvenstvu.

Nešto neaktivnije bile su obje ekipe u drugom dijelu, a desetak minuta prije kraja Bugari su zaprijetili preko Birsenta Karagerena čiji je udarac otišao poslije gola, da bi u 80. minuti Bendžamin Pavar ubacio loptu pred gol, a Olivije Žiru pogodio za 2:0. Žiru je pogodio i deset minuta poslije, ovaj put na asistenciju Vizama Ben Jedera i tako potvrdio visoku pobjedu svoje reprezentacije.

Francuska će Evropsko prvenstvo otvoriti duelom s Nijemcima 15. juna, a potom će uslijediti utakmice s Mađarskom i Portugalom.