Francuska prekinula niz Holandije

Francuska je u finalu kadertskog Evropskog prvenstva savladala Holandiju sa 2:1 i time prekinula niz ove države od dva uzastopno osvojena trofeja na ovom takmičenju.

Utakmica je krenula bez velikih prilika na obje strane u prvom poluvremenu, gdje smo najviše mogli vidjeti veliku borbu na sredini terena između kadeta Francuske i Holandije.

Ipak, na sreću svih do promjene tempa je došlo u 48. minutu kada su Holanđani pogotkom Džejdena Slorija došli do prednosti od 1:0 u finalu kadetskog Evropksog prvenstva.

Nakon pogotka Slorija, Francuska je krenula u veliku ofanzivu koja im se isplatila golom Saela Kumbadija koji je nakon solo prodora udarcem lijevom nogom postigao evrogol u 58. minutu.

Samo dvije minute je trajao egal jer je Kumbadi ponovo bio heroj svog tima. On je nakon udarca Matisa Tela pospremio u mrežu jedan odbijanac i time postavio konačnih 2:1.

Francuska je izdanjem ovogodišnje Evropskog prvenstva za kadete prekinula niz Holanđana od dva uzastopno osvojena turnira u ovoj uzrasnoj kategoriji.