REUTERS/Gleb Garanich

Fudbaleri Ukrajine i Francuske odigrali su neriješeno rezultatom 1:1 u okviru petog kola grupe D kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Obje ekipe krenule su tvrdo u utakmicu. Prvu veliku priliku imao je Antoan Grizman u 27. minuti, međutim bio je neprecizan na sreću domaćih.

U finišu prvog dijela prvo je golman Andrij Pjatov zaustavio Entoni Marsijala, da bi u narednom napadu Mikola Šaparenko naletio na odbijanac i sjajno pogodio u desne rašlje za vođstvo pred odlazan na odmor.

Nakon pet minuta igre u nastavku, lopta se srećno u petercu odbila do Marsijala koji je snažno uputio udarac i savladao Pjatova za 1:1 na ovom susretu.

Mogli su “Trikolori” i do punog plijena u 78. minuti, ali je lijeva stativa bila saveznik domaćinu. Musa Dijabi nije uspio da donese pobjedu Francuzim.

Na kraju je ostalo 1:1.

Narednu utakmicu Ukrajina igra protiv Finske u oktobru, dok Francuska za tri dana dočekuje takođe reprezentaciju Finske.