Švedska - Slovačka 1:0 (KRAJ); Gol iz penala bio je dovoljan za pobjedu Šveđana (VIDEO)

Od 15h se u okviru grupe E Evropskog prvenstva sastaju Švedska i Slovačka.

Švedski selektor Jane Anderson odlučio se za sljedeću postavu: Robin Olsen – Mikael Lustig, Viktor Lindelof, Markus Danielson, Ludvig Augustinson – Sebastijan Larson, Kristofer Olson, Albin Ekdal, Emil Forsberg – Markus Berg, Aleksander Isak.

Stefan Tarkovič se Šveđanima odlučio suprotstaviti sljedećom postavom: Martin Dubravka – Peter Pekarik, Lubomir Šatka, Milan Škriniar, Tomas Hubočan – Juraj Kucka, Patrik Hrosovski, Martin Koscelnik, Marek Hamšik, Robert Mak – Ondrej Duda.

Uživo:

90+6′ Kraj utakmice.

90+3′ Kucka je sada nakon opasnog ubačaja pred protivnički gol napravio faul u napadu.

82′ Isak je sada bio sebičan u opasnom kontra-napadu svog tima. Predugo je odugovlačio s predajom lopte saigraču, pa su Šveđani od poprilično opasne situacije dobili samo korner.

77′ GOOOOOL. Forsberg je preuzeo odgovornost izvođenja penala i pogodio mrežu uz desnu stativu gola. Dubravka je bio blizu lopte, ali nije uspio da spiječi pogodak.

76′ Penal za Švedsku. Dubravka je zakašnjelom reakcijom oborio Kvajsona.

71′ Isak je sada napravio razliku na lijevoj strani gdje se oslobodio tri svoja čuvara a potom s vrha šesnaesterca oštro šutirao u bliži ugao, ali to je preduhitrio Martin Dubravka koji se pravovremenim spuštanjem na zemlju doveo u poziciju da bez poteškoća odbrani taj udarac.

67′ Ubačaj Lustiga s 40-ak metara došao je do Isakove glave, a on je loptu proslijedio iznad prečke.

64′ Dvostruka izmjena u Švedskoj. Viktor Kleson zamijenio je Olsona, a na terenu je i Robin Kvajson umjesto Isaka. Mijenjao je i Tarkovič koji je u igru ubacio Lukaša Haraslina, a izveo Petera Pekarika.

62′ Isak je sada šutirao s 20-ak metara, a lopta se od Škriniarovih leđa odbila u korner.

60′ Larson je sada ubacio izlaznu loptu iz desnog kornera i stvorio opasnost pred golom. Aleksander Isak je glavom loptu spustio ka Danielsonu koji istim dijelom tijela promašuje gol.

58′ Najbolju priliku dosadašnjeg dijela utakmice sada je promašio Kucka. Hamšik je ubacio iz dubine, a njegov je saigrač glavom pokušao savladati Olsena koji se ispružio koliko je mogao i lijevom rukom poslao loptu preko prečke.

50′ Duda se driblingom oslobodio Markusa Berga na 20 metara od gola, te potom šutirao lijevom nogom, ali ni ovaj pokušaj nije natjerao Olsena na intervenciju.

47′ Emil Forsberg nakon kornera šutira s 25 metara visoko preko gola.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremena.

43′ Hamšik sada šutira s 19 metara udaljenosti od gola iz dobre pozicije, ali loptu je poslao daleko od okvira gola.

38′ Ponovo je Hamšik izveo korner iz lijevog ugla terena, a lopta se nakon odbijanja u šesnaestercu našla u Kuckinim nogama, međutim njegov je udarac blokirala švedska odbrana.

30′ Kucka je sa desne strane uputio centaršut koji je preletio cijelu odbranu Švedske te došao do Ondreja Dude koji je iz prvog dodira pokušao vratiti loptu ka petercu, a to je spriječio Markus Danielson koji je prsima presjekao taj pas.

23′ Kristofer Olson zaustavlja tranziciju Slovaka prekršajem nad Kuckom zbog čega je kažnjen žutim kartonom.

13′ Sebastijan Larson odlično je ubacio loptu u peterac iz slobodnog udarca koji je bio pozicioniran u blizini desne korner zastavice. Najviše je pred golom skočio Mikael Lustig, ali je u vazdušnom duelu s Milanom Škriniarom izgubio ravnotežu, te na kraju ramenom poslao loptu preko gola.

10′ Koscelnik je prošao po desnoj strani terena i prizemno ubacio loptu u peterac, a nju je Viktor Lindelof zagradio svom golmanu Robinu Olsenu koji je istu primio u naručje.

5′ Marek Hamšik ubacio je loptu iz kornera sa lijeve strane, a najviši u skoku bio je Kucka koji je udarcem glavom loptu poslao pored gola.

3′ Martin Koscelnik je imao nešto više prostora na desnoj strani terena odakle je ubacio loptu ka Juraju Kucki koji se nalazio u ofsajd poziciji.

1′ Počela je utakmica.