Fudbaleri Tuzla sitija ispratili Triglav sa tri gola u mreži

Na prijateljskom duelu u sklopu priprema koje se održavaju u Umagu, Triglav je poražen rezultatom 3:0 od Tuzla sitija.

Prvu ozbiljnu priliku bosanskohercegovački premijerligaš krunisao je golom Voje Ubiparipa poslije kornera kada se igrao 23. minut utakmice za 1:0.

Vođstvo je udvostručio isti igrač i to samo dvije minute poslije, dok je konačan rezultat 3:0 postavio Petar Mišić.

On je u posljednjim momentima meča izveo jedanaesterac koji je odbranio golman Triglava, ali na insistiranje glavnog sudije ovog meča udarac sa bijele tačke ponovljen je, a poslije „popravnog“ Mišić nije propustio priliku da zatrese mrežu rivala treći put.

Ovo je nastavak sjajnog niza Tuzla sitija nakon što su prvobitno savladali Zvijezdu 09 (2:0), potom je zabilježen novi trijumf protiv Opatije (4:0), a nova pobjeda protiv Triglava daje im pravo da se nadaju dobrom otvaranju drugog dijela sezone.