Galatasaraj pobijedio Bešiktaš i napravio trku za turskog prvaka neizvjesnom (VIDEO)

Galatasaraj je rezultatom 3:1 pobijedio Bešiktaš i time se gradskom rivalu približio na samo tri boda zaostatka.

Galatasaraj i Bešiktaš odigrali su danas utakmicu od velikog značaja u okviru 38. kola turskog šampionata. Pobjeda je gostujućoj ekipi donosila osvajanje državnog prvenstva, dok je domaći sastav u ovom meču tražio pobjedu koja bi posljednja dva kola učinila krajnje neizvjesnim.

Bolje otvaranje meča Galatasaraj nije mogao poželjeti, s obzirom da su već u 11. minuti utakmice došli do prednosti nad gradskim rivalom. Žedson Fernandeš dodao je loptu do Rajana Babela, koji je rutisnki riješio jedan na jedan situaciju sa Ersinom Destanogluom.

Lider na tabeli ofanzivno je krenuo u ostatak poluvremena tražeći izjednačujući pogodak do kojeg su došli tri minute prije odmora. Atiba Hačinson je srušen u šesnaestercu nakon izvođenja kornera, a sudija je potom pokazao na bijelu tačku. Ples Fernanda Muslere po liniji nije uspio omesti Rašida Gezala koji je mirno pogodio desnu stranu gola za poravnavanje rezultata.

Iako su gosti čekali 15 minuta odmora nakon kojih bi u preostalih 45 minuta težili ka neporaženosti u današnjem meču njihove planove pokvario je Radamel Falkao u prvoj minuti nadoknadnog vremena. Kolumbijac je srušen nakon centaršuta saigrača, nakon čega je izveo udarac s bijele tačke pri čemu je odabrao istu stranu kao protivnički fudbaler par minuta ranije i vratio prednost domaćoj ekipi.

13 minuta prije kraja pitanje pobjednika je rješeno. Emre Kilinc oduzeo je loptu protivničkoj odbrani, a potom predriblao golmana i asistirao Ardi Turanu koji s lakoćom pogađa mrežu gostiju za konačnih 3:1.

Bešiktaš je današnjim porazom zakomplikovao svoju situaciju na vrhu, te je dozvolio Fenerbahčeu da mu se približi na dva, a Galatasaraju na tri boda zaostatka dva kola prije kraja prvenstva.