U okviru drugog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u grupi J, Njemačka je kao gost savladala Rumuniju sa 1:0, a Sjeverna Makedonija je kod kuće sa 5:0 bila bolja od Lihtenštajna.

“Panceri” su od samog početka preuzeli posjed lopte, a Kai Haverc je u devetom minutu imao prvu ozbiljniju priliku na meču. Dobro je šutirao iz šesnaesterca, ali Florin Nita je bio na mjestu i sačuvao je svoju mrežu.

Četiri minuta kasnije, Rumunija je zaprijetila preko Valentina Mihaile, ali njegov udarac je završio malo iznad prečke.

U 17. minutu, gosti su stigli do pogotka. Duga lopta iz zadnje linije je stigla do Haverca, a on je odlično proigrao Serža Gnabrija, kome nije bilo teško da poentira za 1:0.

Njemačka je imala još nekoliko prilika i u nastavku, a Rumuni nisu bili pretjerano opasni i ispostavilo se da je Gnabrijev gol bio i jedini do kraja ove utakmice, pa su tako izabranici Joakima Leva slavili sa 1:0.

Gnabri, Gnabri donio tri boda Njemačkoj, Sjeverna Makedonija silovita protiv Lihtenštajna (VIDEO)

Sjeverna Makedonija je bila silovita protiv unaprijed otpisanog Lihtenštajna. Domaćini su sa čak pet golova napunili mrežu protivnika, ali prvo poluvrijeme je završeno samo sa 1:0 nakon što je u sedmom minutu pogodio Enis Bardi.

Drugi dio igre je ipak donio više uzbuđenja, Aleksandar Trajkovski je u 51. i 54. minutu povećao na 3:0, Elif Elmas je u 62. bio precizan za 4:0, a konačan ishod, 5:0, u 82. minutu je iz jedanaesterca atraktivnom “panenkom” postavio Ilija Nestorovski.