Od 15h u Bakuu će početi meč između Velsa i Švajcarske, a sada su poznate i početne postave dva nacionalna tima.

Velški selektor Robert Pejdž odlučio se za sljedećih 11 igrača: Deni Vard – Konor Roberts, Džo Rodon, Ben Dejvis, Kris Mepam – Džozef Morel, Džo Alen, Aron Remzi – Danijel Džejms, Kifer Mur, Geret Bejl.

Vladimir Petković izabrao je svoju početnu postavu: Jan Zomer – Niko Elvedi, Fabijan Šar, Manuel Akandži – Kevin Mbabu, Granit Džaka, Remo Frojler, Rikardo Rodrigez – Đerdan Šaćiri – Bril Embolo, Haris Seferović.

Sudija ovog susreta Klemen Turpan iz Francuske.

Uživo:

90+6′ KRAJ.

90+5′ Vard hvata ubačaj Džake.

90+3′ Remzi napušta teren, umjesto njega ulazi Itan Ampadu.

90+2′ Odličan pokušaj Gavranovića krajnjim naporom brani Vard.

90′ Embolo šutira glavom nakon kornera, brani Vard.

88′ Gavranović šutira s 30 metara udaljenosti pored lijeve stative.

85′ Mario Gavranović trese mrežu protivnika, ali je bio u ofsajd poziciji.

83′ Bejl je opasno s lijeve strane uputio prizeman centaršut ka golu, a jedan korak zakasnio je Aron Remzi.

78′ Izmjena u ekipi Velsa. Dejvid Bruks je zamijenio Džejmsa.

77′ Zakarija ubacuje loptu na drugu stativu, a Embolo je ne uspijeva glavom proslijediti u gol.

74′ GOOOOL. Mur pogađa glavom na asistenciju Džo Alena.

66′ Prva izmjena na utakmici. Umjesto Šaćirija na terenu je Denis Zakarija.

65′ Embolo je ponovo pokušao. S lijeve strane šesanesterca gađao je dalji ugao, a lopta je prošla pored stative.

64′ Džejms je ubacio loptu iz slobodnog udarca, ali ni ovaj put saigrači nisu došli do te lopte.

63′ Mbabu faulira Džejmsa i dobija žuti karton.

61′ Dejvis snažno šutira s 16 metara, lopta od bloka odlazi u korner.

60′ Embolo je ostalo ležati na terenu nakon duela s Džejmsom. Ukazuje mu se pomoć fizioterapeuta.

57′ Igra se ponovo vratila borbi na sredini terena.

49′ GOOOOL. Iz sedmog kornera na utakmici Šaćiri je ubacio a Embolo odlično šutirao glavom i savladao velškog golmana.

49′ Embolo je imao jedan na jedan situaciju nakon što se sjajno oslobodio dvojice štopera, ali je Vard uspio odbraniti njegov pokušaj.

47′ Mur je zbog udarcem lakta u skoku sa Šarom dobio žuti karton.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2′ Kraj prvog poluvremena.

45′ Dugu loptu primio je Embolo pred golom i odigrao povratni pas za Seferovića koji iz odlične poziciju promašuje okvir gola.

44′ Šaćiri je ubacio loptu na liniju peterca iz velike udaljenosti, ali je prvi do nje stigao Bejl i proslijedio je u korner.

41′ Seferović se još jednom oslobodio svog čuvara u prijemu kad se nalazio u zoni šuta. Ponovo je šutirao visoko preko gola.

34′ Rodrigez je ubacio loptu ka Brilu Embolou, a nju je ispred njega Džo Rodon preglavao u korner.

31′ Geret Bejl je opasno ubacio iz slobodnog udarca, ali niko od njegovih saigrača nije stigao do lopte koja je završila u gol-autu.

30′ Džejms je ponovo napravio razliku na lijevoj strani. Pretrčao je 35 metara s loptom, a potom ga prekršajem za žuti karton zaustavio Šar.

27′ Odličnu priliku kreirao je sebi Seferović. Lako se oslobodio svog čuvara u okretu nakon što mu je Šaćiri dodao loptu, a potom je šutirao daleko od lijevo stative.

24′ Džaka je još jednom pokušao iz daljine. Natrčao je ovog puta na odbijenu loptu i s 20 metara je šutirao nisko pored desne stative.

20′ Đerdan Šaćiri ubacio je naizgled bezopasnu loptu iz kornera, a nju je Fabijan Šar atraktivno petom šutirao ka golu. Deni Vard je brzom reakcijom uspio lijevom nogom izbaciti u novi korner.

15′ Danijel Džejms sjajno je prošao po lijevoj strani i ubacio loptu pred gol, a Kifer Mur šutirao glavom pod prečku. Odličnom intervencijom Jan Zomer je izbacio loptu u korner.

11′ Granit Džaka snažno je šutirao s 20-ak metara udaljenosti, ali je u leđa pogodio Harisa Seferovića, te se lopta odbila u gol-aut.

7′ Rikardo Rodrigez je ubacio loptu pred peterac, a Kevin Mbabu šutirao glavom, lopta se od Bena Dejvisa odbila u korner.

5′ Obje ekipe se postavljaju sa svih 11 igrača iza lopte na protivnički posjed. Odvija se čvrsta igra na sredini terena.

1′ Počela je utakmica na “Olimpijskom stadionu” u Bakuu.