Golom Mehmedovića juniori Bosne i Hercegovine srušili Češku

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine odlično je počela Elitnu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a u prvom kolu u Francuskoj savladala je Češku sa minimalnih 1:0.

Češka je u prvom poluvremenu imala nešto više šansi, koje nisu iskoristili Višinski, Endl i Drozd. Tako da su u prvom poluvremenu mreže mirovale.

Prijetili su Česi i u drugom dijelu preko Kohuteka. Mehmedović je u 60. minuti doveo naš tim u prednost od 1:0.

Strijelac gola za BiH imao priliku i u 68. minuti kada je odbranio Kinski. Isti igrač pokušao je i u 71. minuti, no siguran je bio češki čuvar mreže.

Krdžalić je imao još jednu šansu za izabranike selektora Ivice Barbarića, a golu BiH prijetio je Denis Alijagić, koji je svojevremeno nosio dres BiH, ali se odlučio na kraju igrati za Češku. Do kraja se rezultat nije mijenjao.