Golovima internacionalaca Partizan lako savladao Radnički (VIDEO)

U okviru 31. kola Superlige Srbije beogradski Partizan je dočekao niški Radnički na svom terenu i golovima Takume Hasana i Filipa Holandera slavio pobjedu rezultatom 2:0.

Partizan je od samog starta bio konkretniji rival na terenu, pa je već do desete minute Miloš Jojić namjestio saigračima dvije šanse pred golom Milorada Kojića, ali su Bojan Ostojić i Filip Holender bili neprecizni. Ponovo je Jojić u 12. minuti ubacio loptu pred gol protivnika, a ovoga puta gol nije pogodio Igor Vujačić, već se lopta zaustavila na statitivi.

Takuma Asano je u 27. minuti preuzeo Jojićevu ulogu i u dobru poziciju stavio Holendera, ali se u toj situaciji istakao golman Nišlija, mladi Kojić. Niški tim se uspijevao odbraniti od niza konkretnih napada “Parnog valjka”, a u posljednjoj minuti poluvremena su posustali nakon naizgleda bezazlene situacije.

Filip Stevanović je sebi dao predugačku loptu u prostor, a kada je već izgledalo kao da je izgubio svaku šansu u tom napadu uslijedio je sudar Kojića s jednim od svojih štopera nakon čega se lopta odbila do Asana koji neometano pogađa praznu mrežu s 16 metara udaljenosti od gola.

Nakon sat vremena igre Partizan je riješio pitanje pobjednika na ovom meču. Nakon prekrasne akcije “crno-bijelih” Jojić je dodao Holenderu koji se u prijemo lopte oslobodio svog čuvara i pogodio donji ugao Kojićevog gola.

Bilo je to dovoljno ekipi Aleksandra Stanojevića da obezbjedi pobjedu u današnjem duelu, te upiše svoju 25. ovosezonsku pobjedu koja ih postavlja na drugo mjesto tabele Superlige. Nišlije su 12. tim prvenstva, te ih od zone ispadanja dijeli samo pet bodova.