Reprezentacije Sjeverne Makedonije večeras je pobijedila Gruziju rezultatom 1:0 okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u fudbalu, i tako ovim trijumfom obezbijedila učešće naredne godine na Evropsko prvenstvo.

Fudbaleri obje ekipe pružili su skromno prvo poluvrijeme. Nije bilo konkretnih šansi iako je reprezentacija Gruzije imala terensku inicijativu i uputila više šuteva prema golu, mreže su u prvih 45 minuta mirovale. Tornike Okriašvili je kreirao dvije šanse u 28. i 30. minutu. Prvo je njegov šut odbranio golman, a nakon dva minuta lopta je otišla preko gola. Zaprijetio je i Goran Pandev poslije pet minuta. Napadač Sj. Makedonije šutirao je iz šesnaesterca u lijevu stranu, golman Điorđi Lorija bio je na mjestu i odbranio.

Prvu ozbiljnu prilika fudbaleri Sj. Makedonije u drugom poluvremenu pretvorili su u pogodak. Raspoloženi Elif Elmas je solirao po lijevoj strani i ušao u kazneni prostor. Fudbaler Napolija iskombinovao je akciju sa Ilijom Nesterovskim, koji je pružio u sredinu Goranu Pandevu, a ovaj izlazi pred golmana Gruzije i lagano postiže pogodak u 56. minutu.

U drugom dijelu je pogodak Sj. Makedonije bio jedini upućen udarac u okvir gola u čitavih 45 minuta. I dalje su fudbaleri Gruzije imali terensku inicijativu i više loptu u nogama, ali ozbiljnih prijetnji nije bilo. Domaći fudbaleri su pokazali i agresivnost jer je arbitar susreta Entoni Tejlor podijelio dva žuta kartona u samo tri minute.

U Bukureštu i Amsterdamu, Sjeverna Makedonija će naredne godine igrati u grupi C na Euru sa Holandijom, Ukrajinom i Austrijom.