Gornji Rahić nastavio niz nepobjedivosti, Bosna iz Kalesije protutnjala kroz Miričinu

Utakmicama 30. kola završena je sezona u Drugoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine grupa Sjever. Gornji Rahić je deklasirao Orahovicu sa 6:1, dok je kalesijska Bosna slavila na gostovanju protiv Lokomotive sa 4:1.

Fudbaleri Gornjeg Rahića u velikom stilu su završili sezonu nakon što su danas pred domaćim navijačima razbili Orahovicu sa 6:1, a sve je bilo riješeno već nakon prvih 45 minuta igre.

Poveli su domaćini u desetom minutu golom Semira Hodžića, ali gosti nakon tri minuta igre i istrčane kontre dolaze do izjednačenja. Ipak, nakon dva minuta Hodžić svojim drugim golom vraća prednost Gornjem Rahiću, a do kraja prvog poluvremena mrežu su zatresli još i Emir Hodžić i Anel Čavalić.

Marko Lukić je u 67. minutu sjajnim golom sa 25 metara povisio na 5:1, a konačan rezultat postavio je kapiten Amir Ibrišimović u 79. minutu za petu utakmicu bez poraza i konačno drugo mjesto na tabeli.

murselovic

Bosna iz Kalesije je stigla do pobjede na gostovanju protiv Lokomotive iz Miričine sa 4:1. Pogotke za pobjedničku ekipu postigli su Suljić u 12, Hrbat u 54, Ušćuplić u 79. te Šljivić u 90.

Bosna iza sebe ima prilično uspješnu sezonu, završili su takmičenje na šestom mjestu sa 45 bodova, te igrači, navijači, ali i uprava kluba mogu da budu veoma zadovoljni urađenim.

Nakon blamaže u Kalesiji u prošlom kolu i poraza od 8:1, Mladost iz Kikača je danas popravila utisak i pred domaćim navijačima savladala Odžak sa 4:0. Dva gola postigao je Semir Mujkanović, a po jednom su pogađali Muhibija Kavazović i Semir Adrović.