GOŠK
FK Igman Konjic

Juče su odigrane tri preostale utakmice 13. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. GOŠK i Bratstvo remizirali su sa 2:2 u Gabeli, TOŠK je sa 3:1 na domaćem terenu savladao Orašje, dok je u odgođenoj utakmici Budućnost rezultatom 2:0 savladala Travnik na “Piroti”

GOŠK je juče propustio priliku da se odvoji na vrhu tabele, nakon što je Igman dan ranije poražen u Srebreniku, ali su tu priliku propustili s obzirom da su rezultatom 2:2 u Gabeli remizirali sa Bratstvom. Domaćin je već u 11. minuti imao priliku da povede, ali je tada udarac Dženana Haračića s bijele tačke zaustavio Armin Mustačević

Veliki promašaj kažnjen je u 36. minuti kada je za goste pogodio Branislav Šer, a sa minimalnom prednošću Bratstva se otišlo na odmor od 15 minuta. Haračić je već u trećoj minuti nastavka ispravio svoju grešku s početka utakmice i izjednačio rezultat, da bi u 65. minuti Josip Šantić pogodio za preokret Gabeljana. Konačnih 2:2 deset minuta prije kraja postavio je Elvedin Aletić

GOŠK, GOŠK i Igman izjednačeni ulaze u borbu za jesenjeg prvaka, Budućnost takođe ima svoju računicu

TOŠK je ovo kolo iskoristio da se liderima tabele približi na pet bodova zaostatka sigurnom domaćom pobjedom protiv Orašja. Već u osmoj minuti Benjamin Šehić doveo je domaćina do prednosti, a puno toga bilo je jasno u 15. minuti kada je na 2:0 povećao Slobodan Tomić

Igrao se 73. minut kada je Irman Sejmenović postigao treći gol za svoju ekipu i potvrdio pobjedu TOŠK-a, a u nadoknadnom vremenu utakmice za goste je poraz ublažio Salko Nargalić

Najviše je u ovom kolu profitirala Budućnost, koja se pobjedom nad Travnikom popela na treće mjesto tabele, te za izjednačenim GOŠK-om i Igmanom sada zaostaje samo tri boda.

Mreže su mirovale prvih 45 minuta igre na “Piroti”, a onda je banovićki tim ubacio u brzinu više i sa dva pogotka Kemala Mujarića stigla do vrijedna tri boda.

GOŠK je trenutno lider na tabeli zbog šest više postignutih golova u odnosu na Igman, iako su dva tima bodovno izjednačena sa po 29 osvojenih bodova. Prati ih Budućnost sa 26, a bodovni izjednačeni Bratstvo i TOŠK zauzimaju četvrtu, odnosno petu poziciju i imaju po 24 boda na sovm kontu. Orašje je deveto sa 17 bodova.

Gledajući odnose timova na tabeli u blagoj prednosti u odnosu na konkurente za titulu jesenjeg šampiona je Igman koji će u dva preostala kola dočekati posljednjeplasiranu Mladost iz Doboja kod Kaknja, te će gostovati Goraždu. GOŠK će u posljednjem kolu dočekati Sim-bau, a u narednom će gostovati kod Budućnosti, koja bi se pobjedom u tom meču aktivno uključila u borbu za vrh pred gostovanje Bratstvu u posljednjem meču jesenjeg dijela sezone.

Teoretske šanse za završiti polusezonu na liderskoj poziciji ima i Bratstvo koje će prije domaće utakmice s Budućnosti gostovati Zvijezdi, kao i TOŠK pred kojim je gostovanje u Bihaću, te domaći duel sa Tomislavom.