Gradina
OFK Gradina Srebrenik/facebook

Gradina iz Srebrenika na domaćem terenu je rezultatom 3:1 porazila Borac iz Jelaha i time izborila povratak u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine.

Fudbaleri Gradine iz Srebrenika izborili su plasman u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine današnjom pobjedom nad Borcem iz Jelaha. Do prednosti su prvi došli gosti u 35. minuti utakmice kada je daleko ispucavanje saigrača iskoristio Benjamin Đedović i pretvorio ga u gol.

Domaći sastav nije se predavao, a do izjednačenja je stigao u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je pogodio Dino Andrić. Ofanzivno je Gradina pristupila i drugom poluvremenu, a odličnu priliku u 50. minuti utakmice imao je Samir Isanović. Odlični napadač domaće ekipe propustio je tada priliku da iz penala dovede svoj tim do preokreta.

15 minuta poslije Gradina ipak dolazi do preokreta. Odlično je nakon kornera centaršut ka drugoj stativi ispratio Eldin Hasanbegović i udarcem glavom loptu proslijedio ka prečki od koje se ona odbila u gol. Samo tri minute poslije Hasanbegović je oduzeo loptu protivničkoj ekipi i sjurio se ka šesnaestercu. Predriblao je sve svoje čuvare na desnoj strani i potom asistirao Isanoviću koji nakon okreta matira Asima Bošnjaka

Nedugo je bilo potrebno domaćima da dođu i do četvrtog pogotka. Bošnjak je kratko odbio loptu nakon šuta iz daljine, a odlično je ispred njega reagovao Salih Muminović i poslao loptu iza leđa golmana Borca. Konačnih 5:1 pet minuta prije kraja odličnim golom postavio je Almir Omerović. Krilni napadač primio je loptu u lijevom dijelu šesnaesterca i potom snažnim udarcem pogodio dalji ugao gola.

Gradina je pobjedom u dvomeču s ukupnih 6:2 izborila povratak u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine prvi put još od sezone 2014/15.