Danas je odigrano šest utakmica u okviru sedmog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Gradina je u Srebreniku upisala trijumf nad Travnikom, dok je banovićka Budućnost u Tomislavgradu bila bolja od Tomislava sa 1:0.

Fudbaleri Gradine savladali su u veoma uzbudljivom meču u Srebreniku ekipu Travnika sa 4:3. Domaći su došli u vođstvo preko Saliha Muminovića, a na 2:0 je povećao Samir Burić što je ujedno i bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu je nakon jednog prekida Muminović dobro reagovao i poslao glavom loptu u mrežu te se činilo da će Gradina bez većih problema privesti meč kraju.

Ipak, na ovoj utakmici pitali su se nešto i “Veziri” iz Travnika koji su uspjeli da smanje na 3:1 nakon jedanaesterca, ali je ubrzo nakon toga tri gola prednosti ekipi iz Srebrenika vratio rezervista Ahmed Šabić.

U tom trenutku fudbalerima Gradine počela je da opada koncentracija, gosti su postigli dva gola i ušlo se u vrlo zanimljivu završnicu. Ipak, više od toga nisu mogli pa je Gradina stigla i do četvrte pobjede u sezoni.

budućnost, Gradini pripala goleada u Srebreniku, Budućnost nosi tri boda iz Tomislavgrada

Fudbaleri Budućnosti iz Banovića stigli su do važne pobjede na gostovanju Tomislavu u Tomislavgradu. Trenutak odluke dogodio se u desetom minutu kada je jedan od fudbalera domaćeg tima skrenuo loptu u svoju mrežu.

U drugom poluvremenu Tomislav je napadao, pokušao da dođe do izjednačenja te stvorio nekoliko izglednih prilika za postizanje gola. Denis Mujkić je bio raspoložen na golu Banovićana te su gosti odnijeli kompletan plijen iz Tomislavgrada.

via GIPHY

Fudbaleri Orašja savladali su u današnjem meču Rudar Kakanj sa 2:1 iako su gostujući igrači imali prednost nakon prvih 45 minuta igre. Stigao je Rudar do prednosti u veoma nezgodnom trenutku po domaću ekipu, u trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena.

Ipak, domaći su u drugom poluvremenu zaigrali ofanzivno i pogocima Salke Nargalića i Stefana Janjića uspjeli da stignu do preokreta i druge pobjede u sezoni.