REUTERS/Alexandros Avramidis

Danas su odigrane tri utakmice plej-ofa Superlige Grčke. Aris i Olimpijakos su remizirali rezultatom 1:1, Panatinaikos i Asteras 2:2, dok je PAOK savladao AEK rezultatom 2:1.

U derbiju u Atini između AEK-a i PAOK-a u prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda početkom drugog gosti iz Soluna “blickrigom” sustigli do vođstva 2:0. Prvo je Mihael Krmenčik pogodio u 47. minuti, a potom je Stefan Švab tri minute kasnije iz penala uduplao prednost.

Počasni pogodak za AEK djelo je Muamera Tankovića sa bijele tačke u drugoj minuti nadoknade.

Šampion Olimpijakos je remizirao protiv Arisa u gostima rezultatom 1:1. Aris je došao u prednost u 14. minuti pogotkom Dimitriosa Manosa, da bi gosti iz Pireja do izjednačenja došli u 82. minuti preko Konstatinosa Fortunisa.

Mogli su domaći u posljednjoj minuti do čitavog plijena, ali je Bruno Gama bio neprecizan sa jedanaest metara.

Panatinaikos i Asteras su u Atini remizirali rezultatom 2:2. U sudaru jedine dvije ekipe koje ne nisu na pozicijama koje vode u evropske kvalifikacije Asteras je poveo u desetoj minuti golom Danija Suareza. Panatinaikos je u 28. minuti izjednačio Anastasios Čatzigiovanis, ali ipak do kraja poluvremena gosti iz Tripolisa su golom Jeronima Baralesa stigli do nove prednosti.

Čatzigiovanis je početkom drugog poluvremena svojim drugim golom na utakmici donio bod atinskim “Zelenim“.