Hiroš po prvi put igrao cijelu utakmicu za Osijek u šokantnoj pobjedi nad Goricom

Osijek je rezultatom 3:2 savladao Goricu u devetom kolu 1. HNL.

Fudbaleri Osijeka danas su u “Gradskom vrhu” ugostili Goricu, te iako je to na trenutke izgledalo kao nezamislivo uspjeli kao drugoplasirana ekipa završiti ovaj vikend prvog ranga hrvatskog fudbala. Gosti iz Velike Gorice poveli su na isteku pola sata igre golom Entonija Kalika, a izjednačenje je uslijedilo tek 15 minuta prije kraja kada je pogodio Mirlind Daku.

U 81. minuti Gorica ponovo dolazi do prednosti golom Frana Brodića, a do novog izjednačenja Osječani stižu tri minute poslije kada ponovo pogađa Daku. Konačnih 3:2 duboko u nadoknadnom vremenu postavio je Danijel Lončar.

Osijek je nakon devet odigranih utakmica drugi na tabeli, a odigrao je jedan meč više od prvoplasirane Rijeke i četvrtoplasiranog Hajduka, te dva više u odnosu na trećeplasirani Dinamo. Gorica se nalazi na petoj poziciji 1. HNL. Svih 90 minuta na terenu proveo je bosanskohercegovački fudbaler Amer Hiroš, te je ovo prva utakmica u kojoj mu je Nenad Bjelica dao povjerenje da igra od prvog do posljednjeg sudijskog zvižduka.