U okviru trećeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u grupi G, Holandija je kao gost pregazila Gibraltar sa 7:0, a Turska i Letonija su odigrale neriješeno, 3:3.

Holandija je u prvom poluvremenu protiv potpunog autsajdera dala samo jedan gol, a on je bio djelo Stivena Bergeisa u 42. minutu.

U periodu od 55. do 64. minuta, izabranici Franka de Bura su postigli čak četiri pogotka, a strijelci su bili Luk de Jong, Memfis Depaj, Žoržinjo Vajnaldum i Donijel Malen

Doni van de Bek je zatresao mrežu domaćina u 85. minutu, a tri minuta kasnije, Depaj je postavio konačan rezultat, izuzetno ubjedljivih 7:0.

Turska je protiv Letonije povela već u drugom minutu preko Kenana Karamana, koji je bio precizan sa vrha šesnaesterca. U 32. minutu, domaćini su udvostručili prednost, a strijelac je nakon odličnog voleja bio Hakan Čalhanoglu.

Letonija se ipak nije predala i do smanjenja vođstva je došlo u 35. minutu, kada je gol postigao Roberts Savalnieks

Do kraja prvog poluvremena, nije bilo više promjena i na veliki odmor se otišlo sa 2:1.

U 52. minutu, Kristers Tobers je neoprezno reagovao u svom šesnaestercu i glavni arbitar je pokazao na bijelu tačku. Burak Jilmaz je preuzeo odgovornost i pogodio za 3:1.

Činilo se da je momentum na strani domaćina, međutim Letonija je ponovo pokazala zube, a već u 58. minutu je bilo 3:2. Marsis Os je asistirao, a Roberts Uldrikis je bio precizan.

Oko 20 minuta kasnije, gosti su stigli i do poravnanja. Davis Ilkaunieks je na pas Eduardsa Emsisa sjajno pogodio donji lijevi ugao i Ugurčan Čakir je bio nemoćan.

Do kraja, nije bilo više promjena rezultata i konačan ishod je ostao 3:3.