Hrvatska - Češka 1:1 (KRAJ)

Hrvatska i Češka od 18:00h igraju drugu utakmicu grupne faze Evropskog prvenstva u Glazgovu.

Hrvatska je u prvoj utakmici izgubila minimalnim rezultatom od Engleske, dok je Češka stigla do jako vrijedna tri boda protiv Škotske, uz evrogol Patrika Šika.

UŽIVO:

89′ Dobro se zagradio Bruno Petković i šutirao iz okreta, ali uz blok Čeha lopta je otišla u korner.

85′ Iako Hrvatska pokazuje veću želju da postigne drugi pogodak, teško dolaze do lopte koja je u posjedu Češke.

76′ Coufal je ubacio loptu u kazneni prostor, a mladi napadač Češke Hložek nekontrolisano šutirao preko gola.

72′ Velika šansa za Hrvatsku i Nikolu Vlašića. Prošao je Gvardiol po lijevoj strani, Perišić glavom spustio loptu za Vlašića, a on iz solidne pozicije loptu poslao preko gola.

66′ Nakon početnog pritiska Hrvatske u drugom poluvremenu, Češka se oslobodila i sada mirniji period igre na terenu.

58′ Ofanziva Hrvatske trenutno. Prvo je izblokiran Kramarić, a potom je odbrana Češke izbacila loptu po centaršutu Perišića.

57′ Opasno je bilo ispred gola Hrvatske, ali sa dvije odlične intervencije Joška Gvardiola i Šime VrsaljkaVatreni” su se uspjeli odbraniti.

52′ Souček je šutirao sa distance, nakon što mu je Darida ostavio loptu, ali na njegovu nesreću, lopta je prošla malo pored stative.

51′ Dosta bolja Hrvatska na otvaranju drugog poluvremena. Rjeđaju se napadi po lijevoj strani preko Perišića.

47′ GOOOL! Ivan Perišić je postigao gol za 1:1. Brzo su “Vatreni” izveli slobodan udarac na sredini terena, Perišić je ušao u kazneni prostor i fenomenalnim udarcem poravnao rezultat.

47′ Šutirao je Mateo Kovačić nakon što mu je povratnu loptu ostavio Perišić, ali je fudbaler Čelsija bio neprecizan.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremena.

44′ Ušao je Andrej Kramarić u sredinu sa lijeve strane i sa ivice kaznenog prostora šutirao u bliži ugao, ali na visini zadatka je bio Vaclik.

44′ Hrvatska je stegla obruč oko šesnaesterca Češke. Pokušavaju “Vatreni” na sve načine do poluvremena poravnati rezultat.

39′ Luka Modrić je poslao odličan pas prema Rebiću, ali je izostala realizacija. Mogla je Hrvatska brzo odgovoriti na vođstvo Češke.

37′ GOOOL!  Lopta u jednu stranu, Dominik Livaković u drugu. Češka golom Patrika Šika sa bijele tačke vodi 1:0 proti Hrvatske.

35′ Penal za Češku.

34′ Ukazaće se pomoć Šiku koji je dobio lakat u glavu od Lovrena. Gleda se i VAR za potencijalni jedanaesterac.

30′ Miran period igre na isteku pola sata. Češka trenutno nešto konkretniji protivnik, ali daleko od kolosalnih šansi.

23′ Uigrana akcija Hrvatske iz kornera. Perišić se oslobodio čuvara u kaznenom prostoru i šutirao sa 11 metara, ali pravo u golmana Vaclika.

21′ Skoro da Rebić kazni lošu povratu loptu Čeha prema svom golmanu Tomasu Vacliku. Pogodila je lopta fudbalera Milana, no nije se odbila u gol.

18′ Nova dobra šansa za Češku. Prizemni centaršut Daride je stigao na drugu stativu do Coufala, koji je povratnom pokušao uposliti nekog od saigrača, a konkretno Patrik Šik nije najbolje zahvatio loptu.

12′ Coufal je na lijevoj strani pronašao sebi prostor za centaršut, a lopta je poslije intervencije Dejana Lovrena stigla do Jakuba Jankte, koji je iz prve neprecizno šutirao.

6′ Dobro je centrirao Ivan Perišić nakon što je oduzeo loptu na desnoj strani, a Ante Rebić je u skoku sa Vladimirom Coufalom uspio izboriti korner.

4′ Vladimir Darida je centrirao iz kornera, a Tomas Souček je skočio najviše, no glavom je poslao loptu preko gola.

4′ Prva akcija na meču upisuje se Češkoj koja će izvesti korner.

1′ Počeo je meč u Glazgovu.

SASTAVI

Hrvatska: Livaković – Gvardiol, Vida, Lovren, Vrsaljko – Kovačić, Modrić, Brekalo, Kramarić, Perišić – Rebić.

Češka: Vaclik – Boril, Čelustka, Kalas, Coufal – Souček, Holeš, Jankto, Darida, Masopust – Šik.