Hrvatska
REUTERS/Paul Ellis

Fudbaleri Hrvatske uvjerljivo su savladali selekciju Malte u gostima rezultatom 7:1 u okviru devetog kola grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Sve je počelo već u šestoj minuti kada je Andrej Kramarić proigrao Ivana Perišića koji je doveo Hrvatsku u rano vođstvo. U 22. minuti na semaforu je već stajalo 2:0, a ovog puta strijelac je bio Duje Ćaleta-Car.

Malu neizvjesnost u meč uveo je Marcelo Brozović koji je slabo reagovao u 31. minuti i tako postigao auto-gol, a pred kraj prvog poluvremena uslijedio je nokaut za Maltu.

Prvo je u 39. minuti Mario Pašalić pogodio za 3:1, da bi u prvoj minuti sudijske nadoknade Luka Modrić postigao pogodak za 4:1 i kraj prvog poluvremena.

Hrvatska, Hrvatska demolirala Maltu i tako zaprijetila Rusima pred rasplet kvalifikacija

Izabranici Zlatka Dalića nisu se zaustavljali ni u drugom poluvremenu. Lovro Majer zatresao je mrežu za velikih 5:1, međutim ni tu nije bio kraj mukama Maltežana. Kramarić je golom u 53. minuti povisio na 6:1.

U nastavku su u igru ušli igrači koji nemaju veliku minutažu u reprezentaciji, da bi se glavne snage sačuvale pred glavni duel sa Rusijom u Splitu.

U 64. minuti svoj drugi gol na meču postigao je Majer i na semaforu je bilo 7:1. Do kraja utakmice Hrvatska je rutinski privela posao kraju.

Narednu utakmicu Hrvatska će u nedjelju igrati protiv Rusije i to će biti direktan duel za prvo mjesto u grupi H, dok će Malta dočekati Slovačku u posljednjoj utakmici kvalifikacija.

U drugoj utakmici opve grupe fudbaleri Slovačke i Slovenije remizirali su rezultatom 2:2.