Hrvatska golom Pašalića savladala Kipar (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Hrvatske savladala je na domaćem terenu selekciju Kipra sa 1:0 u drugom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Utakmicu je svojom šansom otvorio Mario Pašalić, kada je glavom u četvrtom minutu šutirao pored gola. Očekivano Hrvatska je bila ta koja je diktirala tempo i više se igralo na polovini gostiju. Tako je u 18. minutu Luka Modrić sa 20 metara poslao jednu loptu malo iznad prečke.

Par minuta kasnije Mario Brozović je naletio na loptu koju je poslao Josip Brekalo, ali je to otišlo pored gola. U 39. minutu Kiprani su morali zamjeniti golmana zbog povrede Demetrisa Demetriua, a ušao je Nefiotos Mikael

Polako se počela stvarati i nervoza kod domaćina, no sve je to prekinuo Pašalić u 40. minutu. Modrić je ubacio lopru u šesnaesterac, gdje je jedan Kipranin krenuo glavom izbaciti, ali je nabacio loptu na Pašalića koji je lagano matirao golmana za 1:0.

Nakon postignutog gola ubrzo se otišlo na pauzu, a i u drugom poluvremenu situacija je bila ista, svjetski vicešampioni su napadali, a gosti su se branili. Jedinu ozbiljnu priliku što su imali Kiprani je bio šut Haralamposa Kiriakua u 62. minutu sa nekih dvadesetak metara, no lagano je to odbranio Dominik Livaković

Nije bilo izrazito zanimljivo na terenu u narednom periodu, treneri su izvršili nekoliko izmjena, a Zlatko Dalić je iz igre izveo Pašalića, Brekala, Anta Budimira i Ivana Perišića, dok su šansu dobili Nikola Vlašić, Mislav Oršić, Mateo Kovačić i Andrej Kramarić. Od svih njih Vlašić je imao šansu u 80. minutu kada je iz daljine pogodio golmana.

Domaći igrači su lagano priveli taj meč kraju i osvojili prve bodove u kvalifikacijama, poslije poraza od Slovenije

U narednom kolu Hrvatska dočekuje Maltu, a Kipru će u goste Slovenija.