Hrvatska i Slovenija ubjedljive na gostovanjima, Rusija slavila protiv Slovačke

U okviru grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru Hrvatska je savladala Kipar, Slovenija Maltu, dok je Rusija bila bolja od Slovačke.

Hrvatska je na gostovanju protiv Kipra na kraju stigla do ubjedljivog trijumfa rezultatom 3:0, iako tako nije djelovalo na samom početku. Postigli su “Kockasti” gol u 19. minuti, ali je on poništen jer je Andrej Kramarić bio u nedozvoljenoj poziciji.

Ipak, u nadoknadi prvog poluvremena Hrvatska je stigla do prednosti. Tada je Ivan Perišić pogodio na asistenciju Luke Modrića.

Mogla je Hrvatska početkom drugog poluvremena povećati prednost, ali je u 54. minuti sa bijele tačke neprecizan bio Modrić.

Ipak, deset minuta prije kraja Joško Gvardiol je pogodio mrežu Kiprana i tako doveo Hrvatsku na korak od trijumfa. Potvrdu gostujuće pobjede “Vatrenih” donio je Marko Livaja u nadoknadi vremena.

Sigurna na gostovanju je bila i Slovenija, koja je rezultatom 4:0 slavila protiv Malte.

Na poluvremenu su imali minimalnu prednost koju je donio Josip Iličić u 27. minuti.

Ipak, samo što je počeo nastavak Andraž Šporar je pogodio mrežu domaćih i povećao na 2:0. U nastavku, pobjedu slovenačkom potvrdio je Iličić svojim drugim golom, kao i Benjamin Sesko za konačnih 4:0.

Minimalnim trijumfom slavila je Rusija na svom terenu protiv Slovačke.

Jedini gol na meču viđen je u prvom poluvremenu, tačnije u 24. minuti kada je Milan Škriniar postigao autogol i tako ispostaviće se, presudio svom timu.