Fudbaleri Igmana iz Konjica su u gostima bili bolji od Omarske rezultatom 1:0 u osmini finala Kupa Bosne i Hercegovine. Strijelac jedinog pogotka na meču je bio Seid Zukić.

Utakmica između Omarske i Igmana iz Konjića počela je sa malim zakašnjenjem u odnosu na ostale mečeve. U uvodnim minutima meča i domaći i gosti su imali po jednu šansu za pogotak, ali golova nije bilo.

U nastavku su fudbaleri Igmana imali nešto više od igre u odnosu na domaći tim, ali su defanzivci Omarske odlično radili posao u odbrani.

Međutim, nisu uspjeli da izdrže toliki pritisak domaći fudbaleri. U 32. minutu je uslijedio korner za Igman koji je izveo Adnan Hrelja, a najviši u skoku je bio Seid Zukić koji je sjajno zatresao mrežu Omarske za 1:0.

Par minuta kasnije su fudbaleri Igmana mogli doći do još jednog pogotka preko kapitena Senada Kašića koji je išao jedan na jedan sa golmanom Aleksom Trninićem, koji je sjajnom reakcijom spasio gol Omarske.

Do kraja poluvremena nismo vidjeli neke značajnije prilike ni sa jedne, ni sa druge strane, pa se na veliki odmor otišlo rezultatom 1:0 za Igman.

Fudbaleri Omarske su u nastavku pokazali nešto bolju igru u odnosu na prvo poluvrijeme, ali su gosti pokazali da su dobri i u defanzivnom dijelu terena, a mogli su čak i iz jedne polukontre da dođu do drugog pogotka, ali je ponovo Kašić šutirao pored gola.

Do kraja meča je Omarska pokušavala da stigne do izjednačenja, ali su gosti odlučno odbijali napade domaće ekipe. Rezultat se nije mijenjao do posljednjeg zvižduka, te je Igman minimalnom pobjedom prošao u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine su, pored Igmana, obezbijedili i Sloboda koja je nakon penala savladala Zrinjski, Široki Brijeg je pobijedio ekipu Radnika iz Bijeljine, Borac je bio bolji od Leotara, dok je Velež slavio protiv Sloge iz Uskoplja, a Zvijezda iz Gradačca je bila bolja od Posušja.