Danas je odigrano sedam utakmica 26. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Igman je savladao Radnik iz Hadžića sa 3:0, dok je Budućnost u Banovićima bila bolja od Mladost Doboj Kaknja sa 2:1.

Fudbaleri Igmana iz Konjica nastavili su krupnim koracima da gaze ka Premijer ligi Bosne i Hercegovine pošto su danas na domaćem terenu bili ubjedljivi protiv hadžićkog Radnika rezultatom 3:0.

Novo dobro izdanje tima iz Konjica najavio je Armin Bešagić koji je mrežu pogodio već nakon tri minuta igre, a 1:0 je bio rezultat sa kojim se otišlo i na odmor.

Terensku inicijativu Igman je zadržao i u nastavku, a nagrada za to stigla je u 73. minutu kada je pogodio Almir Ćubara. Konačnih 3:0 postavio je Sedin Ljuca pogotkom u 81. minutu.

Dobar meč odigrala je i Budućnost iz Banovića koja je slavila protiv Mladost Doboj Kaknja sa 2:1. Autogol iz sedme minute doveo je goste u vođstvo, ali su se domaći u nastavku probudili i uspjeli doći do preokreta.

Kenan Lugavić je u 44. minutu izjednačio na 1:1, a tri boda Banovićanima osigurao je Anel Husić golom iz 77. minuta.