Ilić: "Poraz nije težak jer smo se plasirali u finale"

Vladimir Ilić komentarisao plasman Krupe u finale Kupa Republike Srpske.

Krupa je juče u Foči rezultatom 2:1 poražena od Sutjeske u revanšu polufinala Kupa Republike Srpske, a taj joj je rezultat bio dovoljan za plasman u finale, s obzirom da je prva utakmica završena pobjedom od 2:0.

Kako je vidio jučerašnju utakmicu rekao je trener ekipe iz kanjona Tijesno Vladimir Ilić.

“Početak utakmice nije pripao nama. Jednostavno su većinom mladi igrači koji su izašli na teren pali pod uticaj ambijenta i tu je i normalno da se to desi u uvodnih 15 minuta. Protivnik je fenomenalno otvorio utakmicu, Mojović je zabio iz slobodnjaka i poslije su neke stvari išle njima na ruku. Poslije 25 minuta smo uspjeli da krenemo raditi ono što uvijek trebamo. Postali smo puno bolji u posjedu lopte i iz tog posjeda smo stvorili nekoliko prilika, ali nismo u prvom poluvremenu uspjeli zabiti gol.

Početkom drugog poluvremena smo radili sve ono što trebamo, bili dominantni i zabili pogodak. Poslije toga smo imali dvije-tri stopostotne situacije, nismo zabili, pa smo primili gol iz penala i zadnjih 15 minuta spašavali prolazak u finale. Ovdje je bio prelijep ambijent, utakmica pred hiljadu ljudi. Bio je i dobar protivnik koji je pokazao da posjeduje izrazito kvalitetne igrače, ali na kraju da kažem da je ovo poraz koji nije toliko težak jer smo se plasirali u finale” – rekao je Ilić.

Krupa će u finalu odmjeriti snage sa prijedorskim Rudarom.