italija

Na danas odigranim kvalifikacionim utakmicama za Svjetsko prvenstvo, u okviru grupe C Italijani su pobijedili Bugarsku s 2:0, dok je Švajcarskoj gol iz druge minute bio dovoljan da s 1:0 slavi protiv Litvanije.

Italijani su poveli u 43. minuti susreta u Sofiji nakon što je Andrea Beloti prvo izborio penal, a potom ga i uspješno realizovao. Konačan rezultat je nakon dodavanja Lorenca Insinjea lijepim pogotkom postavio Manuel Lokateli.

Đerdan Šaćiri je realizacijom iz prvog kontakta na utakmici u trećoj minuti postigao pogodak, asistent je bio Bril Embolo. Švajcarci su do kraja utakmice napadali Litvance, uputili čak 22 udarca prema njihovom golu, ali put do mreže više nisu nalazili.

Italija i Švajcarska imaju maksimalan učinak nakon prva dva kola i nalaze se na prva dva mjesta grupe C, dok su sve ostale ekipe i dalje bez osvojenih bodova.