Italija - Švajcarska 3:0 (KRAJ)

Italija i Švajcarska večeras od 21:00h u Rimu igraju posljednji meč šestog dana Evropskog prvenstva.

Italija ovaj meč dočekuje nakon ubjedljive pobjede na otvaranju protiv Turske rezultatom 3:0, dok je Švajcarska prokockala vođstvo protiv Velsa i remizirala rezultatom 1:1.

Pred ovaj meč, u istoj grupi su Velsa sa četiri boda, te Turska koja ima nula bodova, i mizerne šanse za plasman u narednu rundu.

UŽIVO

90 ‘Kraj utakmice.

89′ GOOOOL! Imobile, 3:0 za Italiju. Dobio je loptu Imobile na 16 metara gdje je najopasniji, i matirao Zomera, koji je treći put morao da vadi loptu iz svoje mreže.

83′ Prekršaj u napadu je napravio Imobile i tako je propala još jedna dobra prilika za Italiju.

75′ Još jednom Imobile ne koristi veliku priliku. Na žalost Italije, još jednom je loptu poslao pored gola.

73′ Imobile se našao u dobroj poziciji, ali je napadač Lacija loše šutirao.

72′ Šaćiri je napravio solo prodor u kaznenom prostoru Italije, namjestio se na lijevu nogu i probao svoj udarac, međutim stigao je Aćerbi na vrijeme u blok.

65′ Berardi je brzo krenuo u kontranapad i snažno šutirao lijevom nogom, no preko gola.

64′ Najbolja šansa za Švajcarsku do sada. Stiven Zuber je oslobio sebi prostor na lijevoj strani, izašo sam ispred Donarume, iako u teškom položaju, Donaruma je dva puta intervenisao i na kraju došao do lopte.

61′ Šačiri je ušao u šesnaesterac Italije i šutirao lijevom nogom, ali preko gola.

59′ Centrirao je Insinje iz slobodnog udarca, ali to nije učinio kako je želio, pa je odbrana Švajcarske lako otklonila opasnost ispred svog gola.

51′ GOOOL! Lokateli, Italija vodi 2:0. Namjestio se Lokateli na 20 metara na lijevu nogu, snažno i precizno pogodio donji lijevi ugao Zomera. Asistencija se piše Nikolu Bareli.

46′ Šaćiri je šutirao sa distance, ali je izblokiran i Švajcarska je dobila korner.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremena.

42′ Stigao je Insinje loptu koju je poslao Insinje, no njegov udarac iz teške pozicije je zaustavio Zomer.

37′ Otvorio se prostor za Spinacolu na lijevoj strani koji je i završio akciju, ali nije bio precizan.

36′ Moglo je biti opasno po Italijane. Otvorilo se dosta prostora na lijevoj strani za Rodrigeza, koji je nakon dodavanja Šaćirija izblokiran.

33′ Nakon gola za vođstvo Italije, opao je tempo igre. Italija je počela da igra stpljivije, dok je Švajcarska shvatila da mora izaći više. Mogao je to sada kaznitii Insinje, ali je Akandži glavom intervenisao na pet metara.

26′ GOOOL! Sada neće morati reagovati VAR, Italija vodi 1:0. Domeniko Berardi je prošao odlično po desnoj strani, spremio sjajnu šansu za Manuela Lokatelija, a on sigurno sa pet metara zakucao loptu u mrežu.

24′ Zbog povrede je teren napustio Kjelini, dok je umjesto njega u igru ušao Frančesko Aćerbi.

20′ Zbog igranja rukom, poništen gol Italije. Ostaje 0:0.

19′ GOOOL! Italija vodi 1:0. Insinje je izveo korner, a Kjelini skočio najviše nakon kornera. Iako je prvo izblokiran, štoper Juventusa je iz popravnog udarca matirao Zomera.

15′ Probao je Insinje sa 20-ak metara, no nije bio precizan, lopta je otišla daleko preko gola.

12′ Pao je Lorenco Insinje u kaznenom prostoru, no nije se oglasio Sergej Karasev. Nastavlja se pritisak Italije, svih 11 igrača Turske u svom šesnaestercu.

11′ Odličan centaršut Spinacole do Ćire Imobilea, no nije napadač Lacija dobro šutirao sa 11 metara.

10′ Periodi dominacije Italije, međutim i dalje bez velike prilike izabranici Roberta Manćinija.

6′ Prva šansa za Italiju u šestoj minuti, ali je Jan Zomer stigao prije Leonarda Spinacole i uhvatio je.

3′ Švajcarska nema namjeru da se brani večeras. Već dva centaršuta u šesnaesterac Italije, no nijedan nije pronašao put do Harisa Seferovića.

1′ Počela je utakmica na “Olimpijskom stadionu” u Rimu.

SASTAVI:

Italija: Donaruma – Spinacola, Kjelini, Bonući, Di Lorenco – Lokateli, Žoržinjo, Barela – Insinje, Imobile, Berardi.

Švajcarska: Zomer – Akandži, Šar, Elvedi – Rodrigez, Džaka, Frojler, Mbapu, Šaćiri – Embolo, Seferović.