Ivanić

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Voždovca rezultatom 1:0 u okviru zaostale utakmice 10. kola Superlige Srbije. Gol odluke postigao je Mirko Ivanić u 11. minuti susreta.

Utakmica za izabranike Dejana Stankovića počela je porpilično dobro. U 11. minuti Aleksandar Katai je ubacio loptu iz lijevog kornera, a sjajno se snašao Mirko Ivanić koji je glavom pogodio za 1:0.

Od ovakvog starta djelovalo je da će ovo biti pravi potop za ekipu Voždovca, međutim to nije bilo tako. Zvezda je imala inicijativu cijelim dijelom meča, a gosti su propsutili dobru priliku u 43. minuti kada je dobru šansu propustio Miloš Pantović.

U drugom dijelu najopasniji bio je Katai, međutim nije uspio da poentira. Vrijedi napomenuti i pokušaj u 81. minuti Filipa Falka, ali je loptu poslao preko gola.

Na kraju Zvezda je upisala važna tri boda i tako se približila na tri boda zaostatka u odnosu na glavnog rivala ekipu Partizana. Narednu utakmicu crveno-bijeli igraće protiv Napretka, dok će Voždovac dočekati Vojvodinu.