Trener Radnika Vlado Jagodić prokomentarisao je poraz u 14. kolu Premijer lige od Širokog Brijega.

Prvo poluvrijeme je bilo totalni podbačaj, ne mogu ni sada da vjerujem da možemo tako loše odigrati. Da su igrači igrali kao u drugom, mislim da bi rezultat bio sasvim drugačiji. Teška je situacija, ali momcima za drugo poluvrijeme nemam šta reći. Teško stizati rezultat protiv Širokog, koji vreba iz kontranapada. Vidjeli ste, u posljednjoj minuti nam je i golman dobio crveni karton. To je sve proizvod naše želje da ofanzivno pokušamo nešto napraviti. Možda smo mogli malo mirniji biti u nekim situacijama na 1:2, ali u svakom slučaju, zbog lošeg prvog poluvremena više nismo ni zaslužili danas. Čestitam Širokom, vidimo se u srijedu na utakmici Kupa” – rekao je Vlado Jagodić.

Na pitanje kako je doživio poruke navijača danas na stadionu u Bijeljini, koji su ga pozivali da podnese ostavku, Jagodić je odgovorio:

Kud bi to otišlo kad bih ja sad to komentarisao. Imaju oni pravo da skandiraju, ali bolje da bodre svoju ekipu. Oni su nam prekinuli trening pred gostovanje u Tuzli, to mi je teško palo. Mislim da je proizvod svega toga i ovo danas. U svakom slučaju, imaju oni pravo da traže šta hoće, međutim niko od njih ne pita kako smo mi krenuli na startu sezone, s čime smo krenuli i koliko smo igrača imali. Ovo je samo jedan negativan slijed stvari nakon uzroka o kojem ne bih sada pričao. Imaju oni pravo da skandiraju šta hoće, ali ja znam kako sam došao i s kim sam dogovarao. Svjestan sam svega, ali ne mogu oprostiti prekidanje treninga i prijetnje igračima. Od toga to ide – konstatovao je Jagodić.

U narednom kolu Premijer lige Radnik će gostovati Veležu u Mostaru.