Fudbaleri Japana pobijedili su reprezentaciju Srbije na domaćem terenu rezultatom 1:0 u prijateljskom meču odigranom u japanskom Kobeu.

Mnogo bolje su u utakmicu ušli domaći fudbaleri koji su od samog početka nametnuli visok tempo i imali su posjed lopte na svojoj strani. Prva ozbiljnija prilika za Japan bila je u 33. minuti kada je Džunja Ito šutirao sa ruba šesnaesterca, međutim na golu Srbije bio je spreman Predrag Rajković koji je dobro reagovao i spasio gol.

U finišu prvog dijela kombinovani sastav Srbije se opustio i zaigrao mnogo bolje. Do gola su gosti mogli preko mladog i talentovanog  Dejana Joveljića, ali je njegov šut otišao lijevo od gola. Samo dvije minute kasnije Milan Makarić šutirao je pored desne stative i Srbija je propustila dvije ozbiljne prilike da povede u Kobeu.

Na startu drugog poluvremena domaći fudbaleri došli su do vođstva na ovom prijateljskom meču. Nakon kornera Šongo Taniguči glavom je pronašao na drugoj stativi Ita kojem je preostao lakši dio posla da sa par metara pospremi loptu u mrežu za vođstvo Japana.

U 64. minuti Ado Onaivu zatresao je gol Srbije, ali je pomoćni sudija podigao zastavicu i dosuđen je ofsajd. Šest minuta kasnije Daiči Kamada uputio je snažan udarac, ali ponovo na golu se dobro snašao Rajković koji je loptu odbio iz šesnaesterca gostiju.

Do kraja utakmice selektor Srbije Dragan Stojković napravio je veliki broj izmjena i iskoristio je ovu utakmicu da vidi neke igrače koji nemaju veliku minutažu na djelu. Konačan rezultat ove utakmice bio je 1:0 u korist Japana.

Prolaznu ocjenu u reprezentaciji Srbije bi mogao da dobije jedino golman Rajković sa nekoliko odličnih intervencija.