U 12. kolu Superlige Srbije Crvena zvezda je na domaćem terenu ugostila Javor i odigrala neriješenu utakmicu 0:0.

Domaći tim je imao najozbiljniju priliku u prvom dijelu i tako mogao doći do vođstva u 38. minutu preko Marka Gobeljića. Defanzivac je natrčao na jednu odbijenu loptu ali nije uspio da je smjesti u gol. Zvezda je imala terensku incijativu tokom prvih 45. minuta, ali igrači nisu uspjeli da savladaju golmana Đorđa Lazovića.

U 59. minutu penal za Zvezdu. Mirko Ivanić uposlio je Aleksandra Katai kojeg faulira Miroslav Maričić. Ivanić je preuzeo odgovornost kod izvođenja penala, ali nije uspio da savlada raspoloženog Lazovića. Poslije promašenog jedanaesterca, beogradski tim je napadao najviše preko ponajboljeg fudbalera Katai. U 75. minutu pokušao je Milan Pavkov na dodavanje Kataia ali bezuspješno. Poslije 10 minuta visoki napadač je imao bolju šansu da se upiše ali je loše zahvatio loptu i ona je otišla pored stative. Na kraju Javor je spriječio da Zvezda dođe do 11 pobjede u domaćem šampionatu.

Ostali rezultati 12. kola Superlige Srbije:

• Bačka – Inđija 1:2 (Miloš Zličić 42′; Mihajlo Nešković 33′, Nemanja Obradović 67′)
  • Novi Pazar – Rad 2:1 (Bojica Nikčević 28′, Abdulai Sise 43′ ; A. Sise autogol 40′)
  • Zlatibor – Vojvodina 0:2 (Nikola Drinčić 58′, Nikola Andrić 78′)
  • Mačva – Napredak 1:2 (Miloš Adamović 58′ p; Miloš Miljić 12′, 30′ p)
  • Proleter – Voždovac 1:1 (Leandro 5′; Dragan Stoisavljević 89′)