Jedinstvo i dalje lider, na začelju Rudar 1925 i Podrinje

U drugoligaškom karavanu Istok, Jedinstvo iz Broca je pobjedom na gostovanju Glasincu 1936 od 1:0 zadržalo čelnu poziciju.

Hercegovački derbi pripao je Veležu koji je na gostovanju u Gacu savladao Mladost 4:2. Vlasenica je nakon poraza u prošlom kolu savladala Budućost iz Pilice 2:0, a Romanija je u Palam deklasirala Guber čak sa 7:1.

Podrinje i Stakorina podijelili su bodove odigravši 1:1, dok je u derbiju začelja Ilićka 01 bila bolja od ugljevičkog Rudara 1925 i slvaila minimalnim rezultatom 1:0. Proleter iz Dvrova je porazio Maldost iz Rogatice sa 3:1, a u Višegradu, Drina HE je savladala Hercegovac 4:2.

U ovom kolu strijelci su bili raspoloženi, postignuto je 30 pogodaka. Domaći su slavili u pet ukatamica, dvije su gosti riješili u svoju korist, a jedna je završena podjelom bodova.

Rezultati:

Mladost (G) – Velež 2:4, Vlasenica – Budućnost 2:0, Ilićka 01 – Rudar 1925 1:0, Drina HE – Hercegovac 4:2, Glasinac 1936 – Jedinstvo 0:1, Podrinje – Stakorina 1:1, Proleter – Mladost (R) 3:1, Romanija – Guber 7:1.

Plasman:

Jedinstvo 25, Velež 22, Romanija 19, Stakorina 19, Mladost 18, Proleter 17, Hercegovac 17, Glasinac 1936 17, Budućnost 16, Vlasenica 14, Drina HE 13, Mladost (G) 13, Guber 13, Ilićka 01 12, Rudar 1925 10, Podrinje 10.

U narednom 12. kolu sastaju se:

Velež – Guber, Mladost (R) – Romanija, Stakorina – Proleter, Jedinstvo – Podrinje, Hercegovac – Glasinac 1936, Rudar 1925 – Drina HE, Budućnost –Ilićka 01, Mladost (G) – Vlasenica.

Dvorovi

PROLETER – MLADOST (R) 3:1 (2:0)

Strijelci: Arnautović u 11, Rakić u 29 i 88. minutu iz penala (Proleter), Nerić u 85. minutu (Mladost). Stadion: Proletera u Dvorovima. Gledalaca: 100. Sudija: Bojan Pejić (Sokolac). Žuti kartoni: Barjaktarević, Maksimović, Jovanović (Proleter), Nikolić, Pavlović (Mladost).

PROLETER: Stanković, Sekulić (od 46.minuta Matijević), Mrkajić, Vasić, Rakić, Arnautović, Maksimović, Barjaktarević, Gospavić, Jovanović (od 90. minuta Vasiljević), Lakić (od 89. minuta Magazin).

MLADOST (R): Krsmanović, Božović, Ćaćić, Spajić, Marijanović, Okuka, Miličević, Pavlović (od 79. minuta Pavlović), Debelnogić (od 77. minuta Perković), Nerić, Nikolić (od 75. minuta Mihajlović).