Fudbalska reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu u prvom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo na gostovanju protiv Letonije sa 2:1.

Žalili su se gostujući fudbaleri na loš teren, ali na kraju ih ni to nije spriječilo da dođu do bitne pobjede, iako su Letonci prvi došli do vođstva. Vladimri Kames je prošao po desnoj strani i prebacio je na drugu stranu šesnaesterca gdje je bio sam Janis Ikaunieks koji je zakucao loptu u mrežu Crne Gore u 40. minutu.

Već u sljedećem napadu Stevan Jovetić je primio loptu u petercu od Nebojše Kosovića, predivno se oslobodio svog čuvara i iz okreta izjednačio na 1:1.

Pobjedu gostima na debiju Miodraga Radulovića donio je Jovetić još jednim fanstastičnim golom sa vrha šesnaesterac u 83. minutu.

Crna Gora će naredni meč igrati protiv Gibraltara 27. marta, dok Letonija gostuje Holandiji.