NFSBiH

U Trening centru NFSBiH u Zenici danas je odigran drugi prijateljski meč juniorskih selekcija Bosne i Hercegovine i Srbije, a gosti su pobijedili rezultatom 0:2.

Srbija do prednosti dolazi osam minuta prije odmora golom Matije Gluščevića iz jedanaesterca. Na početku drugog poluvremena bosanskohercegovački tim je stvorio nekoliko prilika. Prvo je u petoj minuti nastavka Antonio Prskalo odlično šutirao iz slobodnog udarca sa oko 25 metara sa lijeve strane, ali je golman Srbije Ognjen Bogunović odbio loptu do Haruna Beganovića Malkočevića koji nije bio precizan. Minutu poslije po lijevoj strani prolazi Ali Mahmud, ali ni on nije uspio da postigne pogodak.

Drugi gol za goste postiže Mihajlo Spasojević glavom sa peterca u 55. minuti utakmice. Filip Pandža se 15 minuta prije kraja odlično oslobađa čuvara i šutira sa ivice kaznenog prostora sa desne strane, ali lopta odlazi preko gola. To je bila posljednja prilika na utakmici.

Meč su posmatrali i selektori mlade reprezentacije Slobodan Starčević, kao i kadetske Nermin Šabić. U prvom meču prije dva dana Srbija je pobijedila rezultatom 0:1.