Juniorke Bosne i Hercegovine trijumfalne i protiv Estonki

Ženska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine u fudbalu je u svom drugom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo je savladala i selekciju Estoniju rezultaom :0.

Prvo polvrijeme je završeno sa ubjedljivih 3:0 u korist “Zmajica”, a najviše se istakla igračica Sarajeva Maja Jelčić. Ona je u prvom dijelu meču postigla het-trik. Prvi gol je postigla u 8. minuti, drugi u 26. minuti, a treći kojim je postavila konačan rezultat prije odmora je dala u 31. minuti sa bijele tačke. Za njene prve pogotke asistencije su pružile Sidni Japić i Elma Smajić.

Nakon sudijskog zvižduka za nastavak igre Bosna i Hercegovina nastavlja sa dobrom igrom koja je krunisana golom Smajićke u 63. minuti utakmice. Sa tim golom je postavljen konačan rezultat ovoga meča od 4:0.

Juniorke Bosne i Hercegovine su trenutno prve u svojoj kvalifikacionoj grupi sa šest bodova, a postigle su 17 golova pri čemu nisu primile niti jedan. Na tabeli ih prati Crna Gora sa istim brojem bodova, ali lošijom gol razlikom.