Kadetska fudbalska reprezentacija Španije savladala je reprezentaciju Bosne i Hercegovine rezultatom 4:1 u elitnoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo do 17 godina.

Španci su bili apsolutni favorit u ovom duelu i svoju su ulogu i opravdali. Poveli su u 28. minutu pogotkom Miguela Karvalja, a do kraja prvog poluvremena su mreže mirovale.

Igrao se 50. minuta kada su Španci udvostručili prednost preko Kasalsa. Ipak, samo tri minuta kasnije mladi ”Zmajevi” preko Marka Brkića smanjuju na 2:1, čime se ukazala nada da mogu do iznenađenja na ovom meču.

Ipak, Karvaljo svojim drugim golom u 69. minutu gasi svu nadu BiH da mogu do bilo kakvog preokreta, a desetak minuta kasnije Viktor Alkal sa penala postavlja konačnih 4:1.

U narednom kolu BiH igra protiv Estonije, koja je doživjela i više nego ubjedljiv poraz od Belgije (8:1).