Kamerun opravdao ulogu favorita i ubjedljivo savladao Etiopiju

Fudbaleri Kameruna su u okviru grupe A Afričkog kupa nacija savladali reprezentaciju Etiopije rezultatom 4:1.

Reprezentacija Kameruna je na taj način došla do druge pobjede u isto toliko utakmica, pošto su u prvom kolu bili bolji od Burkine Faso nakon pobjede od 2:1.

Utakmica je počela furiozno sa obje strane. Već u četvrtom minutu je Etiopija došla do vođstva, nakon što je Dava Hotes matirao Andrea Onanu i na taj način doveo svoju ekipu u vođstvo.

Međutim, već nakon četiri minuta je uslijedio odgovor i sa druge strane, kada je Karl Toko Ekambi nakon sjajnog centaršuta Kolinsa Faja glavom odlično pronašao put do mreže za izjednačenje.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene na semaforu, ali je na početku drugog poluvremena Nigerija zacementirala pobjedu. Igrao se 53. minut kada je Vinsent Abubakar donio preokret svojoj ekipi, a nakon samo dva minuta je još jednim pogotkom povisio na 3:1.

U 67. minutu je i Toko Ekambi stigao do svog drugog pogotka za 4:1, te se ispostavilo da će to biti i konačan rezultat ove utakmice.

Naredno kolo Nigerija igra protiv Zelenortske Republike, dok će Etiopija odmjeriti snage sa Burkinom Faso.