Reprezentacije Gabona i Gane odigrale su neriješeno 1:1 u drugom kolu grupe C Kupa afričkog nacija.

Gana je stigla do prednosti u 18. minutu utakmicu kada je loptu na nekih dvadesetak metara dobio nekadašnji igrač Marseja Andre Ajev, opalio lijevom nogom i pogodio mrežu. Doduše, treba reći i to da je golman Gabona u ovoj situaciji mogao više.

Mogle su sve dileme oko pobjednika biti otklonjene u 80. minutu kada je Žordan Ajev odlično šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta završila nekoliko centimetara od stative.

Veliki bod Gabonu donio je Džim Alevinah u 88. minutu nakon asistencije fudbalera Crvene zvezde Gejlora Kange i doveo svoju ekipu u situaciju da sa bodom iz posljednjeg kola mogu proći u nokaut fazu.

U posljednjem kolu Gabon će igrati protiv Maroka, dok Ganu očekuje duel sa Komorima.