Danas je odigrana osmina finala Karabao kupa u Engleskoj, a odigrana su tri meča.

Arsenal je nastavio sa dobrim igrama i u Karabao kupu jer su savladali Lids u osmini finala sa rezultatom 2:0. Utakmica nije obilovala sa dosta prilika, a golove za “Tobdžije” su postigli Nikolas Pepe u 55. minuti i Edvard Nketija u 69. minutu.

Pepeov gol je došao nakon odlično izvedenog kornera, a reprezentativac Obale Slonovače je bio najviši u skoku i glavom zatresao mrežu. Nketija je iskoristio veliku grešku defanzivaca nakon kojeg je lob driblingom savladao golamana gostiju i postigao gol za konačnih 2:0.

Čelzi je izbacio Sautempton nakon boljeg izvođenja penala, a regularnom vremenu strijelac za domaće je bio Kai Haverc u 44. minuti dok je goste precizan bio Če Adams u 47. minuti drugog poluvremena.

Isto što i Čelsi je uspio i Sanderlend koji je bio precizniji sa bijele tačke od QPR-a, a u ovom meču nije bilo golova tokom regularnom vremena, ali ni tokom produžetaka.