Karabao kup: Vest Hem izbacio Mančester siti, Liverpul i Totenhem prošli dalje

Fudbaleri Mančester sitija su u osmini finala Karabao kupa ispali od Vest Hema nakon izvođenja penala, Liverpul je u gostima savladao Preston sa 2:0, dok je Totenhem takođe u gostima slavio protiv Barnlija rezultatom 1:0.

Nakon odigranih 90 minuta meča između Vest Hema i Mančester sitija nije bilo golova, pa se odmah prešlo na izvođenje penala. Već u prvoj seriji Fil Foden je promašio penal, a nakon toga su ”Čekićari” bili preciznu u nastavku serije i na kraju slavili prolaz u četvrtfinale Karabao kupa.

Liverpul je u gostima slavio protiv Prestona rezultatom 2:0. Strijelci za ”Redse” su bili Takumi Minamino i Divok Oriđi, a oba gola su postignuta u drugom poluvremenu.

Takođe, Totenhem je na gostujućem terenu bio bolji od Barnlija minimalnim rezultatom 1:0. Strijelac jedinog pogotka za ”Pijevce” je bio Lukas Moura u 68. minutu meča.

U ostalim mečevima je Lester nakon penala prošao dalje protiv Brajtona (2:2 u regularnom dijelu), dok je Stouk na domaćem terenu poražen od Brentforda sa 2:1.