Trener Posušja Toni Karačić rekao je nakon remija sa Rudarom u Prijedoru od 0:0 u 30. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine da je zadovoljan bodom.

Istakao je se na kraju pribojavao kazne zbog propuštenih prilika, ali su odigrali dosta čvrsto.

Iskreno danas smo odigrali jednu solidnu utakmicu, da li sam zadovoljan bodom – jesam. Na kraju smo išli po jedan bod, mislim da smo prvo poluvrijeme kvalitetno odigrali i ovakve utakmice ako želiš da pobijediš, imali smo jako kvalitetnih situacija u prvom poluvremenu da iskreiramo i iz njih da postignemo gol. Nismo, iskreno sam se pribojavao da će u nekom naletu ekipa Rudara priprijetiti. Međutim bili smo dosta čvrsti, igrači koji su ušli s klupe bila je namjera da donesu energiju gore, nisu je unijeli. Na kraju kad sve to propustiš, bojiš se da ne primiš gol, a na kraju nismo i mislim da je ovaj bod zaslužen s naše strane” – kazao je Karačić i dodao:

Nastavljamo dalje borbu, ništa niej gotovo, imaju tri kola do kraja Zrinjski, Tuzla siti i Borac. Vidijeli ste da su sve ekipe stisnule gas, igraju i žele pobijediti. Igraj, ako zaslužuješ da opstaneš, biće sigurno zanimljivo do kraja“.

Posušje naredno kolo dočekuje ekipu Zrinjskog.