Reprezentativci Kazahstana kao domaćini su savladali selekciju Bjelorusije sa 2:1 i na taj način osigurali plasman u Grupu B Lige nacija.

Njih je u vođstvo doveo Mikail Gabišev u 29. minutu susreta nakon asistencija Ramazana Orazova, ali su gosti iz Bjelorusije poravnali rezultat u trećem minutu sudijske nadoknade golom Pavela Savickija.

Ipak, domaći su, ispostaviće se, do cijelog plina došli u 79. minutu meča kada je Baktior Zajnutdinov po drugi put natjerao Egora Katkeviča da vadi loptu iz mreže za konačnih 2:1.

Kazastan je tako stigao do četrte pobjede na pet mečeva i ima 13 bodova, dok je Slovačka drugoplasirana sa šest i utakmicom manje. Azerbejdžan je treći sa četiri boda, a Bjelorusima prijeti ispadanje u Ligu D jer imaju tek dva boda kolo prije kraja.