Odigrane su utakmice 20. kola Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Jug. Klis je savladao Neum sa 4:1, dok su Višići bili bolji od Bjelopoljca rezultatom 2:1.

Fudbaleri Klisa iz Buturović polja upisali su i sedmu pobjedu u drugom dijelu sezone u Drugoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine grupa Jug te su došli nadomak osvajanja šampionske titule.

U prvom poluvremenu rezultat je bio 1:1, a gol za Klis postigao je Samir Bitevija. U nastavku je domaća ekipa pojačala ritam, proradio je Amel Bajrić sa dva gola, a jednom se u strijelce upisao i Jusuf Gabela.

Ovaj trijumf naročito je dobio na težini nakon što je jedini konkurent ekipe iz Buturović polja Čapljina poražena u Jablanici od Turbine rezultatom 2:1.

klis, Klis sve bliži tituli, Višići srušili Bjelopoljac u derbiju začelja

Danas je odigran i derbi donjeg dijela tabele u kome su se sastale dvije posljednjeplasirane ekipe Bjelopoljac i Višići, a na kraju su trijumfovali gosti sa 2:1.

Oba gola za Višiće postigao je sjajni Ante Pažin te donio svom timu vrijedna tri boda koja mogu imati veliku važnost kad je u pitanju borba za opstanak u drugoligaškom društvu.