Komazec pogodio za pobjedu Slobode nad Veležom

Velež i Sloboda odigrali su danas prijateljsku utakmicu na Kupresu, a pobjedu su slavili Tuzlaci minimalnim rezultatom 1:0.

Utakmica je riješena u završnici prvog poluvremena kada je novi igrač Slobode Nikola Komazec zatresao mrežu Veleža.

Velež je bolje otvorio utakmicu i zaprijetio u prvim minutama, a onda je Sloboda uzvratila u desetoj minuti preko Saida Husejinovića, koji je sa ivice šesnaesterca pogodio prečku.

Nakon toga je uslijedio mirniji period meča koji u 44. minuti prekida Komazec i pogađa mrežu Rođenih za prednost Tuzlaka.

Drugo poluvrijeme igralo se slično kao i prvo, dosta tvrdo i bez većih prilika, te su odbrane obje ekipe uspijevali neutralizovati protivničke igrače u kreiranju kvalitetnih šansi.

Velež je imao dobru priliku u 52. minuti preko Amrana Džankovića, no njegov udarac je sjajno odbranio Filip Erić.

Rođeni su i u nastavku utakmice bili agilnija ekipa, a to im je donijelo nekoliko kvalitetnih šansi, ali Erić je bio na visini zadatka i odličnim intervencijama čuvao svoj gol.

Sloboda je naposljetku uspjela privesti utakmicu kraju i doći do pobjede protiv favorizovanog protivnika.