REUTERS/Marcelo Del Pozo

Od 18h u Sankt Peterburgu prvu utakmicu četvrtfinala Evropskog prvenstva odigraće Švajcarska i Španija.

Vladimir Petković odlučio se za sljedećih 11 igrača: Jan Zomer – Silvan Vidmer, Niko Elvedi, Manuel Akandži – Denis Zakarija, Remo Frojler, Rikardo Rodrigez, Stiven Zuber, Đerdan Šaćiri – Haris Seferović, Bril Embolo.

Luis Enrike put do polufinala tražiće sa ovim fudbalerima: Unaj Simon – Cezar Azpilikueta, Ejmerik Laport, Pau Tores, Žordi Alba – Serhio Buskec, Koke, Pedri – Feran Tores, Alvaro Morata, Pablo Sarabija.

Utakmicu će suditi engleski sudija Majkl Oliver.

Penali:

Švajcarska: Gavranović, Šer, Akandži, Vargas

Španija: Buskec, Olmo, Rodri, Moreno, Ojarzabal

Uživo:

120′ Kraj. Šutiraće se penali.

119′ Rodri mijenja Pedrija.

116′ Novu odbranu upisao je Zomer nakon što je Buskec potiljkom proslijedio loptu ka golu poslije kornera.

111′ Buskec je s lijeve strane dodao loptu do Olma koji je iz prve šutirao, a Zomer upisao svoju 20. odbranu na utakmici.

105′ Počeo je drugi produžetak.

105+2′ Kraj prvog produžetka.

105+1′ Isto kao tri minute prije Ojarzabal je šutirao, a Zomer odbranio.

103′ Ojarzabal je šutirao s vrha šesnaesterca, a novom odličnom intervencijom istakao se Zomer.

101′ Moreno je imao sjajnu priliku. Lopta je preskočila švajcarske štopere te je napadač s šest metara udaljenosti šutirao ravno u Zomera koji je sjajnom intervencijom zaustavio taj pokušaj.

100′ Fabijan Šer je na terenu umjesto Zakarije, te Kevin Mbabu umjesto Vidmera.

99′ Povratnu loptu za Toresa ostavio je Olmo, ali je to Akandži izblokirao, te se lopta odbila u korner.

91′ Počeo je prvi produžetak.

90+4′ Kraj. Igraće se produžeci.

90′ Igraće se četiri minute sudijske nadoknade.

81′ Đibril Sou mijenja Šaćirija.

77′ Direktan crveni karton dobio je Frojler zbog preoštrog starta nad Morenom.

68′ GOOOOOOL. Šaćiri je zatresao mrežu Simona. Remo Frojler iskoristio je grešku Pau Toresa i oduzeo loptu koju je proslijedio do svog saigrača koji je istu poslao u praznu mrežu.

64′ Zuber je sjajno prošao po lijevoj strani, a potom s vrha peterca gađao bliži ugao. Simon je odbranio taj pokušaj.

56′ Ponovo je bilo opasno nakon Šaćirijevog ubačaja iz kornera, a Zakarija je šutirao glavom te loptu poslao svega par centimetara pored lijeve stative.

54′ Žerar Moreno je zamijenio Moratu.

47′ Morata je prebacio loptu na lijevu stranu terena odakle je šutirao Olmu, a Zomer je uhvatio tu loptu.

46′ Dani Olmo je zamijenio Pabla Sarabiju

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1′ Kraj prvog poluvremena.

39′ Šaćiri je ponovo ubacio iz kornera, a Vidmer je glavom prebacio loptu preko gola.

34′ Manuel Akandži bio je najviši u skoku na petercu nakon što je Šaćiri ubacio loptu iz kornera, ali je loptu glavom poslao daleko iznad prečke.

27′ Bril Embolo zbog povrede je napustio teren, a umjesto njega u igri je Ruben Vargas

25′ Cezar Azpilikueta glavom je šutirao nakon kornera kojeg je izveo Koke, a njegov je pokušaj zaustavio Zomer.

25′ Feran Tores je uputio centaršut ka Alvaru Morati koji je utrčavao u peterac, ali za korak brži o dnjega bio je Silvan Vidmer koji je loptu izbio u korner.

22′ Šaćiri je imao višak prostora kada se izvukao na lijevu stranu terena odakle je uputio pas ka Harisu Seferoviću koji je jedan korak zakasnio u trku ka lopti do koje je prvi stigao Simon.

17′ Koke je iz slobodnog udarca s 19 metara gađao preko živog zida, što mu je pošlo za rukom, ali je lopta jednako tako prešla i preko prečke.

8′ GOOOOOOL. Koke je ubacio loptu iz kornera, a nju je s ruba šesnaesterca volejom iz prvog dodira ka golu uputio Đordi Alba. Lopta je na putu ka Janu Zomeru zakačila Denisa Zakariju i prevarila švajcarskog golmana te završila u mreži.

7′ Dugu loptu sa svoje polovine poslao je Rikardo Rodrigez, a nju je u šesnaestercu prihvatio Đerdan Šaćiri čiji je udarac iz “mrtvog ugla” lako zaustavio Unaj Simon

1′ Počela je utakmica.