Hrvatska

Od 21h na “Hempden parku” u Glazgovu sastaju se Hrvatska i Škotska, a sada su poznate početne postave.

Zlatko Dalić prvu pobjedu na Evropskom prenstvu tražiće sa sljedećom postavom: Dominik Livaković – Josip Juranović, Domagoj Vida, Dejan Lovren, Joško Gvardiol – Mateo Kovačić, Marselo Brozović, Ivan Perišić, Luka Modrić, Nikola Vlašić – Bruno Petković.

Stiv Klark se takođe nada prolasku u osminu finala, te će utakmicu početi sa: Dejvid Maršal – Skot Mektominej, Grant Henli, Kjeran Tirni – Stiven Odonel, Stjuart Armstrong, Džon Mekgin, Kalum Mekgregor, Endru Robertson – Lindon Dajks, Če Adams.

Uživo:

90+4′ Kraj utakmice.

84′ Dvostruku izmjenu radi Klark. Stiven Nisbet mijenja Adamsa, a na terenu je i Natan Paterson umjesto Odonela.

81′ Ante Rebić mijenja Perišića.

80′ Adams šutira s ruba peterca na asistenciju Frejzera, ali to nogama zaustavlja Livaković.

77′ GOOOOOOL. Perišić sada pogađa na asistenciju Modrića. Kapiten Hrvatske ubacio je loptu iz kornera, a krilni napadač je glavom s peterca proslijedio u gol.

76′ Luka Ivanušec mijenja Vlašića.

75′ Šutirao je Mateo Kovačić s linije šesnaesterca, ali ravno u dobro postavljenog Maršala.

71′ Nova izmjena Dalića. Borna Barišić je zamijenio Gvardiola.

71′ Andrej Kramarić je sada zamijenio Petkovića.

70′ Rajan Frejzer je na terenu umjesto Armstronga.

62′ GOOOOOOOL. Duga akcija Hrvata završena je povratnom loptom Perišića za kapitena Modrića koji udarcem vanjskim dijelom stopala šalje loptu u lijevu stranu gola Maršala.

59′ Mekgin je propustio odličnu priliku. Armstrong je ubacio loptu s lijeve strane, a loptu koja je padala u peterac loše je zahvatio škotski fudbaler i propustio priliku da donese prednost svom timu.

56′ Odličnu priliku imao je Perišić. Modrić je prebacio posljednju liniju odbrane Škota, a lijevi krilni napadač u jedan na jedan situaciji loptom u prsa pogodio Maršala.

50′ Duplim pasom na protivničkoj polovini Gvardiol i Vlašić riješili su defanzivni blok Škota, ali je lijevi bek na kraju zakasnio da gurne loptu pored Maršala u mrežu.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+3′ Kraj prvog poluvremena.

42′ GOOOOOL. Nakon par odbijanja u šesnaestercu Hrvatske lopta se na kraju odbila do Kaluma Mekgregora koji je snažnim prizemnim udarcem pogodio lijevi donji ugao Livakovićevog gola.

40′ Perišić je sada napravio razliku na lijevoj strani gdje se oslobodio svog čuvara, ali potom šutirao preko prečke.

38′ Gvardiol je napravio prodor po lijevoj strani, ali niko nije stigao do lopte koju je ubacio u peterac, a one je u nastavku akcije došla do Juranovića čiji snažan udarac odlazi daleko od okvira gola.

34′ Žuti karton dobio je sada Mekena nakon oštrog starta nad Brunom Petkovićem.

33′ Prva promjena na utakmici. Skot Mekena mijenja Henlija.

26′ Neoprezno je Dejan Lovren startovao nad Adamsom nakon što mu je Juranović kratko odigrao povratni pas, te je zbog toga kažnjen žutim kartonom.

24′ Ukrali su Škoti loptu na 30 metara i razvili brzu tranziciju nakon koje Dajks glavom šutira poslije gola. U nastavku akcije povratnu loptu na 10 metara od gola dobio je Mekgin, ali je slabo šutirao, te je Livaković upisao novu laganu odbranu.

22′ Luka Modrić imao je sada viška prostora na 20-ak metara udaljenosti od gola. Snažno je šutirao pod prečku, a Maršal je to odbio iznad prečke.

17′ GOOOOOOL. Nakon duge akcije lopta je došla do Juranovića na desnoj strani koji je ubacio loptu ka drugoj stativi, a tamo je Ivan Perišić glavom spustio do Vlašića koji iz prvog dodira s loptom pogađa mrežu Škotske.

16′ Joško Gvardiol je odmah po prelasku s loptom na protivničku polovinu svojim dodavanjem ka Nikoli Vlašiću probio dvije škotske linije, međutim pravovremenim istrčavanjem Dejvida Maršala ta je akcija prekinuta.

14′ Odličnu akciju sada su napravili Škoti na hrvatskoj polovini. Adams je loptu dodao ka desnu gdje se nalazio Stiven Odonel koji je imao puno vremena, te usamljenog Endrua Robertsona na drugoj stativi, ali je njegov centaršut išao ravno u Livakovića koji je uhvatio loptu.

10′ Lindon Dajks je sada preglavao loptu do Adamsa koji iz velike daljine šutira, ali neprecizno.

6′ Džon Mekgin je primio loptu kod lijeve linije auta i potom se uputio ka sredini terena, te uputio centaršut na koji ne stiže reagovati Če Adams, a Dominik Livaković loptu boksuje u korner.

4′ Josip Juranović je dobio loptu od Luke Modrića na desnoj strani i potom ubacivanjem lopte pred gol želio asistirati Bruni Petkoviću ispred kojeg je Grant Henli loptu glavom izbio u korner.

1′ Počela ja utakmica.