Fudbaleri Kila nakon boljeg izvođenja penala prošli su u osminu finala Kupa Njemačke. Drugoligaš iz Njemačke je poslije regularnih 90 minuta igre, meč protiv minhenskog Bajerna završio sa 2:2.

Bajern je prvi došao u vođstvo u 14. minutu. Tomas Miler je šutirao glavom, čuvar mreže Kila na kratko odbio, a na pravom mjestu se našao Serž Gnabri koji dovodi svoj tim u vođstvo.

U 37. minutu Kil dolazi do izjednačenja. Janik Dem je izbio loptu naprijed, uspavanost zadnje linije iskoristio je iskusni Fin Bartels, 33-godišnjak se našao oči u oči sa Manuelom Nojerom i pogodio mrežu za 1:1.

Rezultatom 1:1 je završen prvi dio meča, a na samom startu Liroj Sane dovodi svoj tim u vođstvo. Njemački fudbaler je sa dvadesetak metara s desne strane pogodio preciznim udarcem iz slobodnjaka za 2:1.

Kad su svi mislili da je kraj, Kil je brzo izveo aut u 94. minutu nadoknade i došao do izjednačenja. Johanes van de Berg je ubacio sa lijeve strane, a potpuno sam u šesnaestercu Bajerna je bio Hauke Val koji glavom pogađa mrežu, Nojer je samo pogledom ispratio loptu.

Poslije produžetaka gdje nije bilo pogodaka, uslijedilo je izvođenje jedanaesteraca.

Mark Roka je bio šesti izvođač penala, Španac je loše šutirao i promašio gol Kila. Strijelac prvog gola za Kil na ovoj utakmici, iskusni Bartels je pogodio mrežu za 6:5 i odveo svoj tim u osminu finala Kupa Njemačke.