Kup Njemačke: Dva meča odlučena penal lutrijom, Majnc u produžecima do pobjede nad Arminijom

Odigrana su i preostala četiri meča koja su bila n rasporedu za današnji dio šesnaestine finala Kupa Njemačke.

Prva od četiri preostale je odigrana sa početkom od 20h, a riječe je duelu između Borusije Dortmund i Ingolštadta koje je završen povbjedom domaćih od 2:0. Dvrostruki strijelac za Dortmund je bio Torgan Azar, a golove je postigao u 72. i 81. minuti.

Majnc je dočekao Arminiju Bilefeld sa kojom je odigrao uzbudljiv koji je nakon regularnih 90 minuta završen rezultatom 2:2 i nakon kojeg se otišlo u produžetke.

Prvo su gosti poveli već u drugom minutu preko Masaje Okugave koji je odlično šutirao sa ivice šesnaesterca i lobovao golmana domaćeg. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Domaćin se vratio u 53. minuti nakon odličnog šuta glavom Džonatana Burkardta, a šest minuta kasnije su i poveli nakon situacije jedan na jedan u kojoj je Karim Onisivo izašao trijumfalan.

Gosti se nisu predali i produžetke su obezbijedili u 89. minuti, a strijelac je bio Fabian Klos. Majnc u dramatičnom produžetku meča dolazi do pobjede u 113. minuti golom Markusa Ingvartsena.

Duel Nirenberga i HSV-a je završen penal lutrijom, a ovdje je gost HSV izašao kao pobjednik. Tokom regularnog vremena i produžetak golove su postigli Jonas David za HSV u 45. minuti, a za domaće je precizan bio Tajlan Duman u 59. minuti.

Još jednom su penali donijel odluku o pobjedniku, posljednji tim koji je obezbijedio proaz u osmini finala Kupa Njemačke je bio Frajburg u duelu sa Osnabrukom. Tokom regularnog vremena ovdje su viđena dva gola.

Frajburg je svoj postigao u prvom dijelu meča tokom 33. minute, dok su domaći gol za proudžetke zabili u 97 minuti nadoknade vremena. U produžetcima su viđena još dva gola, a domaći su prvo poveli preko Sebastijana Klasa u 109. minuti i kada su mislili da je sve gotovo u 120. minuti produžetka na scenu stupa Keven Šloterbak i postiže gol za odlazak na penale u kojima je gost bio uspješniji.