Fudbaleri IMT-a savladali su ekipu Radničkog iz Niša sa 2:1 u osmini finala Kupa Srbije, TSC je bio bolji od Napretka, dok su pobjednici u ostala tri meča odlučeni nakon izvođenja penala.

Tim sa Novog Beograda stigao je do vođstva u 24. minutu golom Nikole Terzića, da bi Uroš Vukašinović povećao na 2:0 u 47. minutu. Gosti iz Niša su smanjili na 2:1 sa bijele tačke golom Petra Đuričkovića u 67. minutu, ali do izjednačenja nisu mogli. TSC je na domaćem terenu bio bolji od Napretka iz Kruševca sa 2:0 golovima Borisa Varge i Bojana Balaža.

Nakon što je Čukarički u Surdulici poveo sa 2:0, tim Radnika je izjednačio i kasnije boljim izvođenjem jedanaesteraca izbacio ekipu iz vrha tabele Superlige Srbije. Rezultat na meču Javor – Voždovac nakon 90. minutu bio je 1:1, te se pristupilo izvođenju penala, gdje su bili bolji gosti iz Beograda.

Duel u Subotici između Spartaka i lučanske Mladosti završen je 1:1, a onda su domaći trijumfovali pošto su bili precizniji u šutiranju penala.

Meč Metalac-Partizan na programu je u 16 časova, da bi dan kasnije u istom terminu u Novom Sadu gradski derbi igrali Proleter i Vojvodina. Utakmica Rad-Crvena zvezda pomjerena je zbog obaveza šampiona Srbije u Ligi Evrope.